• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1194-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

تاکید رئیس حوزه هنری استان بر لزوم خنثی سازی مین های فرهنگی

تاکید فرماندار شاهرود بر ضرورت حمایت از کالای ایرانی است

معاون استاندار و فرماندار شاهرود گفت: رونق اقتصادی مستلزم حمایت از کالای ایرانی است .

  به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، هاشمی در دیدار رئیس حوزه هنری استان و شماری از پیشکسوتان فرهنگ وهنر شهرستان شاهرود که به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی وسالروز شهادت سیدمرتضی آوینی شهید اهل قلم، برگزار شد ضمن تبریک هفته هنر انقلاب با اشاره به جایگاه والای شهید آوینی در هنر انقلاب اظهار داشت: انسان وقتی به جایگاهی میرسد  که جان ولذت دنیوی  برایش ارزشی نداشته و به درجه ای می رسد که جان خود را در راه حفظ دین ، میهن و وطن نثار می کند .

وی شهادت را عالی ترین درجه در سلوک الی الله دانست و گفت: در حقیقت هنری بالاتر و والاتر از شهادت و فدا کردن جان در راه خدا نیست و شهدا رهروانی هستند که به این درجه رسیده اند .

معاون استاندار سمنان، فرهنگ و هنر را روح جامعه برشمرد و تصریح کرد: فرهنگ و هنر نقش بسیار اثرگذاری در جوامع مختلف دارد و از این رو توجه به این حوزه امری ضروری است .

فرماندار شهرستان شاهرود بر لزوم حمایت از حوزه فرهنگ و هنر تاکید کرد و گفت: ما توجه ویژه ای به حوزه ی فرهنگ و هنر داریم و همه تلاش خود را در راستای حمایت از فعالان فرهنگی و هنری و رفع کمبود ها و کاستیهای دستگاه های فرهنگی هنری به کار می گیریم .

هاشمی با بیان اینکه شاهرود از ظرفیت بالایی در حوزه فرهنگ و هنر برخحوردار است ادامه داد: تعدد هنرمندان شاهرودی در رشته های مختلف یک نقطه قوت است که باید مورد توجه قرار گیرد .

  وی همچنین با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبری فرزانه انقلاب به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی گفت: اگر میخواهیم  اقتصاد ما رونق داشته باشد باید نگاه ویژه ای به حمایت از کالاهای ایرانی و تولیدکنندگان داخلی داشته باشیم .

تاکید رئیس حوزه هنری استان بر لزوم خنثی سازی مین های فرهنگی

همچنین داود یاراحمدی رئیس حوزه هنری استان در این دیدار بر آنچه لزوم خنثی سازی مین های فرهنگی می خواند تاکید کرد و گفت: باید با بهره گیری از هنر اسلامی و هنرمندان متعهد به خنثی سازی مین های فرهنگی که از سوی دشمنان نظام طراحی شده بپردازیم .

وی شهادت را نمودی از عالی ترین هنر انسان ها عنوان کرد و گفت: باید با بهره گیری از فرهنگ ایثار و شهادت و بسط آن در جامعه مانع از نفوذ فرهنگی دشمنان نظام شد .

یاراحمدی آثار شهید آوینی را تجسمی از هنر متعهد در دوران دفاع مقدس برشمرد و افزود: شهید آوینی با پایه گذاری هنری مبتنی بر تعهد، افق های روشنی به روی هنرمندان بعد از خود گشود .

وی نشر فرهنگ ایثار و شهادت را وظیفه ذاتی هنرمندان متعهد و انقلابی دانست و اضافه کرد: هنر متعهد نوعی شهادت است و لذا همانطور که رزمندگان در دوران دفاتع مقدس به استقبال شهادت رفتند تا امنیت و آرامش را به کشور برگردانند اینک وظیفه ما هنرمندان است تا با تفکری هوشمندانه و بهره گیری از هنر و توانایی خود تهدیدهای فرهنگی بیگانگان را خنثی کنیم .

رئیس حوزه هنری استان سمنان، با اشاره به این سخن امام راحل که هنر دمیدن روح تعهد در کالبد انسان ها است گفت: شهیدان با تعهد والای خود به آرمان های الهی به استقبال شهادت رفتند تا امنیت و آرامش را به جامعه اسلامی برگردانند و هنرمند متعهد امروز نیز وظیفه دارد که با هنر خود به مقابله با جنگ فرهنگی دشمنان بشتابد .

همچنین مصطفی حسینی، سرپرست حوزه هنری شاهرود نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت های حوزه هنری شاهرود طی یک سال گذشته پرداخت .


انتهای پیام