• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-590-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

تحقق ۱۴۰ درصدی مشارکت مردم استان سمنان در پرداخت زکات در سال گذشته

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خميني(ره) استان سمنان گفت: حجم مشارکت‌های مردم استان سمنان در پرداخت زکات سال گذشته، به ۹ میلیاردو ۱۵۰ میلیون تومان رسید که بر این اساس ۱۴۰ درصد تعهد این نهاد در جمع‌آوری زکات محقق شد.

به گزارش خبرگزاري ايسنا، منطقه سمنان، محمد قوسی، با اشاره به اینکه با مشارکت مردم در سنت حسنه زکات بسیاری از مشکلات اقتصادی نیازمندان برطرف می‌شود افزود: یکی از مصارف زکات کمک به فقرا در سرفصل‌های کمک‌هزینه جهیزیه، مسکن، درمان و آموزش است.

وي بیان کرد: از مجموع ۹ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری‌شده در ۱۲ ماهه سال گذشته، هفت میلیاردو ۹۰۰ میلیون تومان زکات مستحبی، ۷۰۰ میلیون تومان زکات واجب، و ۵۵۰ میلیون تومان زکات فطریه عام و سادات بوده است که در سرفصلهای کمک به فقرا و پروژه‌های عام المنفعه هزینه شده است.

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه مشارکت مردم در زکات سال گذشته شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی‌شده بود افزود: با جمع‌آوری ۹ میلیاردو ۱۵۰ میلیون تومان، ۱۴۰ درصد تعهد این نهاد محقق شد.

قوسي در ادامه بابیان اینکه در ۱۲ ماهه سال ۹۵ مردم استان سمنان هشت میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند افزود: بر این اساس حجم مشارکت‌های مردم این استان در سال گذشته رشد پنج‌درصدی داشته است.


انتهای پیام