• جمعه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-190-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

دستگیری و طرد ۴۴ تبعه خارجی غیرمجاز از شاهرود در ایام نوروز

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از دستگیری ۴۴نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در ایام نوروز در این شهرستان خبر داد و گفت: همه این اتباع غیرمجاز براساس قوانین طرد شدند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سرهنگ سید مجتبی اشرفی ازکاهش سرقت و افزایش کشفیات در طرح نوروزی امسال خبرداد و اظهار کرد: خوشبختانه در طرح نوروزی ۹۷ از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ۸فروردین ۹۷ شاهد کاهش حدود سه درصدی وقوع سرقت و افزایش حدود ۱۰ درصدی کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.همچنین در این راستا ۳۴ نفر سارق نیز دستگیر و به تعداد زیادی انواع سرقت ها اعتراف کرده اند.

وی با بیان این که اکثر سرقت ها علی الخصوص سرقت های خرد توسط معتادین و افراد ولگرد صورت می پذیرد گفت : در این راستا۵۵ نفر خرده فروش و معتاد متجاهر دستگیر و به مراجع قضایی و کمپ های ترک اعتیاد معرفی شدند که این اقدام در کاهش وقوع سرقت ها نیز تاثیربسزایی داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از دستگیری ۴۴نفر اتباع بیگانه غیرمجاز خبر داد و افزود : این افراد نیز باتوجه ورود قاچاق و فقدان اقامت مجاز، ازکشور طرد شدند.

سرهنگ اشرفی با بیان این که همراهی مردم فهیم شهرستان شاهرود تاثیر بسزایی در آرامش بهاری و امنیت پایدار شهرستان در این ایام داشته است گفت: روزانه ۴۵ واحد گشتی اعم از گشت های محسوس، نامحسوس، خودرویی، موتوری و پیاده در سطح شهرستان برای امنیت شهروندان و مسافرین مشغول انجام وظیفه هستند.

وی رعایت نکات ایمنی درخصوص حفظ اموال شخصی و اماکن خصوصی و منازل در ایام سفر را یکی از مهمترین عوامل پیشگیری از وقوع سرقت دانست و درخصوص حفظ سلامت و امنیت جان مسافران نوروزی نیز اظهار کرد: در ایام پایانی تعطیلات و موج برگشت مسافران از سفرهای نوروزی، سعه صدر در رانندگی و پرهیز از رانندگی درحالت خستگی و خواب آلودگی می تواندمهمترین عامل در کاهش سوانح رانندگی باشد.

این مسئول ارشد انتظامی ضمن تقدیر از همه افرادی که باهمکاری و عمل به توصیه های پلیسی زمینه ساز نظم و امنیت در شهرستان هستند ۱۳فروردین و روز طبیعت را نیز یکی از روزهای پرکار با طرح های ویژه برای پلیس ارزیابی و تصریح کرد: امیدواریم شهروندان شاهرودی باهمکاری بیش از پیش با پلیس در راستای کاهش بار ترافیکی محورهای درون و برون شهری از وقوع گره های ترافیکی پیشگیری نموده وحتما قبل از خروج از منزل نکات ایمنی در راستای پبشگیری از سرقت را مدنظر قرار دهند.


انتهای پیام