• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-1197-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرماندار خبر داد:

آمادگی مهدیشهر برای اسکان روزانه ۱۰۰۰ مسافر نوروزی

فرماندار مهدی‌شهر از ظرفیت اسکان شبانه ۱۰۰۰ مسافر نوروزی در این شهرستان خبر داد و گفت:این ظرفیت در صورت نیاز و در مواقع بحرانی تا دو برابر افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حسن ارگی با اشاره به در پیش بودن سفرهای نوروزی، اظهار کرد: تمهیداتی اندیشیده شده که اسکان یک هزار نفر دیگر نیز در شرایط بحرانی مانند بدی آب‌وهوا در مهدی‌شهر میسر شود که با این احتساب می‌توان گفت این شهرستان در شرایط ویژه تا دو هزار نفر را نیز می‌تواند اسکان دهد.

وی افزود: مدارس مهدی‌شهر امکان پذیرایی از ۲۰۰ مسافر، هتل‌ها ۱۰۰ نفر، مجتمع رفاهی کارگران ۱۷۰ نفر، مکان‌های بومگردی ۱۸۰ نفر و... را دارند که می‌توانند به ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در اسکان مسافران یاری رسانند.

فرماندار مهدی‌شهر بابیان اینکه شرایط برای میزبانی مسافران در این شهرستان خوش آب و هوا مهیا است افزود: میراث ملموس و ناملموس این شهرستان اعم از شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد، عشایر سنگسری، محصولات کشاورزی و لبنیات محلی، طبیعت زیبای بی‌نظیر غار دربند، شیر قلعه و ... از جمله جذابیت‌های گردشگری شهرستان است که به مسافران نوروزی شناسانده خواهد شد.

ارگی بابیان اینکه شناساندن ظرفیت‌های گردشگری باهدف افزایش ماندگاری مسافران صورت می‌گیرد، گفت: مهدی‌شهر به‌واسطه داشتن جاذبه‌های گردشگری می‌تواند از یک معبر برای مسافران نوروزی به یک مقصد گردشگری بدل شود.

وی افزود: هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های عضو ستاد تسهیل سفرهای نوروزی در سطح شهرستان مهدیشهر صورت گرفته که امیدواریم بتوانیم در پذیرایی از مسافران موفق باشیم .


انتهای پیام