• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1394-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خبرداد:

امکان دسترسی به سینما در تمام شهرهای استان سمنان/ اکران 12فیلم‌ جشنواره فجر در سمنان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در استان سمنان از امکان دسترسی به سینما در تمام شهرهای این استان خبر داد و گفت: در آن دسته از شهرهای استان که فاقد سالن سینما هستند از طریق تجهیز سالن‌های مناسب و سینما سیار، امکان بهره‌مندی شهروندان از هنر هفتم فراهم شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر محمدرضا سوقندی در نشست خبری که به مناسبت اکران فیلم‌های جشنواره فجر در این استان برگزار شد اظهار کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی با ایجاد تسهیلات و اعطای یارانه‌ در برخی بخش‌ها به دنبال ایجاد آشتی بین مردم و مراکز فرهنگی و هنری در استان است.

وی بر لزوم نهادینه‌کردن اقتصاد فرهنگ و هنر تاکید کرد و افزود: واقعیت این است که همه مردم، مستضعف و غیربرخوردار نیستند و خوشبختانه بخشی از جامعه امکان بهره‌مندی از کالاهای فرهنگی و هنری را دارد اما متاسفانه این بخش نیز کمتر در این بخش هزینه می‌کنند.

وی با بیان اینکه دولت در حوزه فرهنگ یارانه می‌دهد خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم برای بخش کمتر برخوردار یارانه بدهیم تا آنها نیز از کالاهای فرهنگی و هنری بهره‌مند شود اما باید تلاش کنیم که کالاهای فرهنگی و هنری در سبد خالنوارها جای خود را پیدا کند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به برخی اقدامات زیرساختی در حوزه فرهنگ و هنر استان گفت: خوشبختانه در این چهار و پنج سال اخیر اقدامات خوبی در زمینه ساخت و تجهیز سینماها در استان صورت گرفته است به طوری که خوشبختانه همه مردم استان امروز به محصولات هنری این حوزه دسترسی دارند.

وی با اشاره به نبود سینما در چند شهر کوچک استان اضافه کرد: در این شهرها و از جمله سه شهر شهمیرزاد، کالپوش و ایوانکی نیز با فعال‌سازی سینما سیار تلاش کردیم مردم از فیلم‌های جشنواره فجر بهره‌مند شوند.

سوقندی از آماده افتتاح شدن پردیس سینمایی دامغان خبر داد و گفت: این سینما توسط بخش خصوصی آماده شده اما هنوز افتتاح رسمی نشده است با این همه در ایام دهه فجر سه سالن این پردیس به اکران فیلم‌های جشنواره می‌پردازند. البته افتتاحیه رسمی آن در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

وی از انعقاد تفاهمنامه‌ای بین فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سازمان سینمایی کشور خبر داد و گفت: براساس مفاد این تفاهمنامه سالن‌های پردیس دامغان تجهیز و آماده اکران فیلم شدند.

د بیر جشنواره فیلم فجر در استان سمنان از اکران فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره فجر در این استان خبر داد و گفت: این فیلم‌ها از چهاردهم بهمن‌ماه تا 22بهمن در استان اکران می‌شوند.

وی ادامه داد: قیمت اعلام شده برای هر قطعه بلیط تماشای این فیلم ها ١٤ هزار تومان است که با تلاش صورت گرفته تخفیف ٥٠ درصد نیز بر این بلیط ها اعمال خواهد شد.

سوقندی تصریح کرد: در طول جشنواره سی‌وششم که تا 22 بهمن ادامه دارد ١٢ فیلم سی‌وششمین جشنواره فجر و پنج عنوان فیلم ویژه کودکان و نوجوانان اکران خواهد شد.


انتهای پیام