• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1491-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس جهادکشاورزی استان سمنان خبر داد:

بهره‌برداری از 103 پروژه عمرانی و تولیدی جهادکشاورزی استان سمنان در دهه فجر

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان از افتتاح و بهره‌برداری از 103 پروژه عمرانی و تولیدی جهادکشاورزی استان سمنان در ایام دهه فجر خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدحسن میرعماد در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها بیش از 85 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی از افتتاح 75 پروژه عمرانی جهادکشاورزی استان با اعتباری 22میلیارد تومانی خبر داد و افزود: همزمان با دهه فجر امسال 28 طرح تولیدی نیز با اعتبار 63.5میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به میزان اشتغال ایجاد شده در این پروژه‌ها گفت: این پروژه‌ها 350 شغل مستقیم و 539 فرصت شغلی غیرمستقیم درز استان ایجاد می‌کند. ضمن اینکه 307 خانوار بهره‌برداری بخش کشاورزی نیز از مزایای آنها بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به سهم شهرستان‌های هشت‌گانه استان از این پروژه‌ها ادامه داد: 18 پروژه در دامغان، 37 پروژه در شهرستان شاهرود، 11پروژه در میامی، 9پروژه در سمنان، 6پروژه در آرادان، 11پروژه در مهریشهر، سه پروژه در سرخه و 9پروژه جهادکشاورزی در شهرستان گرمسار در این ایام افتتاح می‌شوند.

میرعماد با اشاره به وجود بیش از 198 هزار هکتار اراضی کشاورزی در این استان گفت: 54 هزار هکتار از این اراضی به محصولات باغی و مابقی زیرکشت محصولات زراعی هستند.

وی از تولید سالانه یک میلیون و 460 تن محصولات کشاورزی در استان خبر داد و اضافه کرد:825 هزار تن از این حجم تولید مربوط به بخش زراعی، 275 هزار تن مربوط به محصولات باغی، 275 هزار تن مربوط به بخش دامی، 50 هزار تن تولید گوشت مرغ و 17 هزار تن مربوط به تولید تخم‌مرغ است.


انتهای پیام