• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-697-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان خبرداد:

آب سیمین‌دشت تا 98 به‌گرمسار و ایوانکی می‌رسد/ بهره‌مندی 3شهر از پروژه 235 ميليارد تومانی بخش خصوصی

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان از بهره‌مندی سه شهر گرمسار، آرادان و ايوانكي از پروژه 235 ميليارد تومانی بخش خصوصی که به روش BOT در حال اجرا است خبر داد.

ايرج حيدريان در حاشيه بازديد استاندار سمنان از پروژه آبرساني و خطوط انتقال آب سيمين دشت به گرمسار در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان اظهار کرد: اين پروژه شامل خط انتقال آب از بند انحرافي سيمين دشت تا تصفيه خانه گرمسار به منظور انتقال 21 ميليون متر مكعب آب شرب و صنعت شهرستان‌هاي گرمسار، آرادان و شهر ايوانكي است.

ايرج حيدريان افزود: از اين 21 ميليون متر مكعب، حدود 15 ميليون متر مكعب جهت آب شرب و حدود 6 ميليون متر مكعب نيز برای تامین آب بخش صنعت انتقال پيدا مي‌كند.

وي طول اين پروژه آب رساني را 74 كيلومتر عنوان كرد و گفت: 42 كيلومتر از سيمين‌دشت واقع در جنوب غربي فيروزكوه به تصفيه خانه گرمسار انتقال پيدا مي‌كند، همچنين 32 كيلومتر نيز از تصفيه خانه گرمسار به ايوانكي منتقل مي‌شود كه اين در حال حاضر اجرايي شده و آماده بهره‌برداري است.

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان بيان اينكه اين پروژه با سرمايه‌گذاري اوليه 235 ميليارد تومان توسط بخش خصوصي آغاز شده است اضافه كرد: اين پروژه مهم آب‌رساني در شهرستان گرمسار، با روش سرمايه‌گذاري بخش خصوصي به روش خريد تضميني آب ( BOT ) در حال اجرا است كه بخش مهمي از آب شرب و صنعت شهرهاي گرمسار، آرادان و ايوانكي را تأمين مي‌كند.

حيدريان خاطرنشان كرد: بخش انتقال از تصفيه‌خانه گرمسار به ايوانكي كاملاً اجرايي شده است و 100 درصد پيشرفت فيزيكي دارد، اما بخش انتقال آب از بند انحرافي سيمين دشت به تصفيه‌خانه گرمسار بیش از 22درصد پيشرفت فيزيكي دارد و پیش بینی می شود سال 1398 سال شروع دوره بهره‌برداري از اين پروژه آبرساني باشد.


انتهای پیام