• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-293-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

استاندار سمنان:

گرمسار شهری با ظرفیت‌های ویژه دانشگاهی است

استاندار سمنان در نخستین سفر خود به شهرستان گرمسار از دانشگاه گرمسار بازدید کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سیدشهاب‌الدین چاووشی در بازدید از دانشگاه گرمسار با اشاره به ظرفیت بالای استان سمنان و خصوصا گرمسار در حوزه آموزش عالی اظهار کرد: پتانسیل‌ بسیار بالای آموزش عالی در شهرستان گرمسار این شهرستان را از لحاظ دانشگاهی ویژه کرده است .

وی بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌ها در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال تاکید کرد و افزود: باید زمینه را برای استفاده از ظرفیت های علمی و فناورانه دانشگاه‌ها در این بخش فراهم کرد.

استاندار سمنان خواستار مشارکت بیشتر دانشگاه ها و مراکز علمی در رفع مشکلات اقتصادی و کمک به روند توسعه در استان سمنان شد. 

غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان نیز در این بازدید گفت: شهرستان گرمسار با آمار بالای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشجویان و نخبگان قابلیت تبدیل شدن به قطب دانشگاهی کشور را دارد .

این عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: نزدیکی گرمسار به تهران فرصت خوبی برای جذب دانشجو از پایتخت توسط مراکز دانشگاهی این شهرستان را فراهم کرده است.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان بر لزوم ارتباط بین صنعت و دانشگاه تاکید کرد و افزود: با ایجاد این ارتباط، می‌تواند بخش زیادی از مشکلات کشور در حوزه ااشتغال و اقتصاد را مرتفع کرد.


انتهای پیام