• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-497-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

فرماندار مهدیشهر به ایسنا خبرداد:

افزایش 2برابری دهیاری‌ها در مهدیشهر

فرماندار مهدیشهر از موافقت با ایجاد هفت دهیاری جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: همه این روستاها در بخش شهمیرزاد از توابع شهرستان مهدیشهر واقع شدند.

حسن ارگی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: روستاهای رودبارک، فنسک، کاورد، کلیم، ده صوفیان، هیکو، پاقعله دهیاری های جدیدی هستند که با تایید نهایی وزیر کشور، مجوز لازم را دریافت کردند.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در شهرستان مهدیشهر یادآور شد: با تاسیس این هفت هیاری تعداد دهیاری‌های این شهرستان تقریبا دوبرابر شده و از هشت دهیاری به 15 دهیاری افزایش می‌یابند.

وی با اشاره به پیگیری‌های لازم برای تاسیس دهیاری‌ها افزود: این دهیاری‌ها به زودی و با دریافت کدهای مخصوص در روستاهای واجد شرایط تاسیس می‌شود.

فرماندار مهدیشهر تصریح کرد: دهیاری‌ها وظایف مختلفی در راستای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی، عمرانی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دولت در روستاها و همچنین بیان مشکلات مردم این مناطق و انتقال آن به مسوولان دارند.

وی با تأکید بر اهمیت تأسیس دهیاری‌ها در روستاهای تابعه سطح شهرستان مهدی‌شهر گفت: نقطه عطف مدیریت در روستاها و رسیدن به توسعه پایدار روستایی، تأسیس دهیاری و ایجاد جایگاه مدیریت روستایی است.

ارگی، دهیاران را مدیران ارشد روستاها برشمرد و خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این دهیاری‌ها، تعداد دهیاری‌های فعال شهرستان مهدیشهر به ۱۵ دهیاری افزایش می‌یابد که از این حیث در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم حائز اهمیت است.

فرماندار مهدی‌شهر با بیان اینکه در سطح این شهرستان  ۱۹ روستا وجود دارد که هشت روستای آن دارای دهیاری بوده‌اند، یادآوری کرد: با موافقت وزیر کشور با تأسیس هفت دهیاری دیگر در سطح شهرستان، تعداد این دهیاری‌ها به ۱۵ رسیده است.

ارگی به توجه جدی دولت دوازدهم به مناطق روستایی اشاره کرد و افزود: فرآیند توسعه پوشش مدیریت روستایی در کشور در دولت دوازدهم، نقطه آغاز تحولات مدیریت روستایی در ایران است.


انتهای پیام