• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3992-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

استاندار سمنان تاکید کرد:

بی‌كفايتي یک‌مدیر نبايد به‌پای نظام نوشته شود/ قوانين ناكارآمد مانع بر سر راه توسعه

استاندار سمنان گفت: بي كفايتي يك مدير نبايد به پاي نظام و دولت نوشته شود و نبايد هزينه‌هاي ناشي از اين بي كفايتي را يك نظام، دولت و مردم پرداخت كنند.

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، سيد شهاب الدين چاووشي در جلسه شوراي اداري استان سمنان افزود: امروز مردم از تعداد جلسات ما دل خوشي ندارند، تمام سعي و اراده ما بايد بر خدمت به اين مردم باشد.

وي همچنين گفت: انقلاب اداري مي‌تواند از استان سمنان آغاز شود و منشاء تحولات و توسعه همه جانبه در اين استان گردد، تا فرصت باقي است و دير نشده است بايد انقلاب اداري را آغاز كنيم.

استاندار سمنان اضافه كرد: تغيير بسياري از قوانين ناكارآمد مي تواند از سوي نمايندگان اين استان در مجلس شوراي اسلامي آغاز شود، برخي قوانين ناكارآمد مانع رسيدن به توسعه و تحول هستند.

چاووشي ادامه داد: همين برخي قوانين ناكارآمد و نظام اداري ناكارآمد، برخي از توانايي‌هاي مفيد و ارزشمند نظام را بلعيده است، نبايد در استان سمنان منتظر ابلاغ يا بخش‌نامه‌اي باشيم، تهيه برخي دستورالعمل‌ها مي‌تواند توان ما را در رسيدن به توسعه و تحول بالا ببرد و اين مهم را سرعت ببخشد.

استاندار سمنان تصريح كرد: مديراني كه خسته هستند، توانايي همراهي با ما را ندارند، جاي خود را به مديران پر توان و خستگي ناپذير بدهند.

چاووشي با اشاره به مشكل بحران آب و كمبود منابع آبي در استان سمنان، گفت: بايد اين مشكل و بحران را در كوتاه مدت بر طرف كنيم، استفاده از روش‌هاي نوين آبياري، تغيير الگوي كشت و استفاده بهينه در مصرف آب توسط چاه‌هاي هوشمند و مجهز به كنتور و همچنين جلوگيري از برداشت‌هاي غيرمجاز و اضافه برداشت و برخورد با چاه‌هاي غيرمجاز و... بايد بيشتر از پيش و جدي تر مورد توجه قرار گيرد.

وي همچنين از ظرفيت هاي گردشگري و توريسم در استان سمنان نام برد و گفت: بايد با برنامه ريزي مشخص و دقيق زمينه را براي حضور گردشگران و مسافران فراهم كنيم، استان سمنان در مسير و كريدور اصلي مسافران و گردشگران حرم امام رضا(ع) قرار دارد و داراي جاذبه هاي بسيار زياد گردشگري است،

رئیس شورای اداری استان گفت: ما اگر بتوانيم 10 درصد اين گردشگران و مسافران را در استان سمنان نگه داريم، در معرفي استان سمنان بسيار مهم و تأثيرگذار خواهد بود.


انتهای پیام