• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3192-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

سخت‌ترین جنگ 40سال اخیر از منظر سردار سلامی

قصور‌مان را جبران کنیم/ سناریوی فتنه اخیر مبتنی بر فعال‌سازی چالش‌های درونی بود

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به دلایل شکل‌گیری اعتراضات اخیر در کشور، به شیطنت‌ها و طراحی‌های دشمنان انقلاب اسلامی در وقایع اخیر پرداخت و گفت: فتنه اخیر بر مبنای فعال‌سازی چالش‌های درونی رقم خورد و دشمنان سناریوی خود را با شناخت از برخی چالش‌های درون و فعال کردن این این چالش‌ها طراحی کردند تا به نظام اسلامی ضربه بزنند.

به گزارش ایسنا،منطقه سمنان، سردار حسین سلامی در آیین تودیع و معارفه فرماندهان پیشین و جدید سپاه قائم (عج)استان سمنان، به تصویر مقتدرانه نظام اسلامی در دنیای امروز اشاره و اظهار کرد:  دشمن در وقایع اخیر به دنبال این بود که با طراحی این سناریو به تصویر بیرونی که از اقتدار جمهوری اسلامی وجود دارد، آسیسب وارد کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما بزرگترین قدرت‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی تاریخ هستند افزود: بال وجود این قدرت انباشه سرشار از قدرت و اراده، ملت ایران در چهار دهه اخیر قدرت و صفحات نوین امریکا را سرشار از شکست‌های آشکار کرده و همین واقعیت آشکار به دشمنی بیشتر آنها با نظام اسلامی انجامیده است.

سلامی با اذعان به اینکه امریکا‌یی‌ها به بزرگی ملت ایران و شکوه رهبری‌اش اعتراف می‌کنند، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی بعد از انقلاب اسلامی که امریکا را از ایران بیرون کرد در این چهار دهه دشمنان و خصوصا امریکا را از سرزمین‌های زیادی بیرون رانده است.

وی با بیان اینکه آنها به اقتدار ایران و قدرت اسلام پی بردند گفت: آنها به قدرت اسلام که در منطقه شکل گرفته آگاهی دارند و متوجه شدند که محور قائمه این نیرو و اقتدار، جمهوری اسلامی است و از این رو برای آسیب‌زدن به آن متحد شدند.

اسلام همواره به دست گرسنگان به پیش رفته

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه اسلام در تاریخ همواره به دست مستضعفان و گرسنگان به پیش رفته گفت: فتوحات اسلام چه در صدر اسلام و چه در دوران معاصر همواره به دست مستضعفان، محرومان و گرسنگان رقم خورده و امروز نیز همین‌گونه است و محرومان حامی نظام اسلامی هستند.

این فرمانده ارشد نظامی با بیان اینکه امروز همان مستضعفان پیشگامان نهضت عظیم اسلامی‌اند ادامه داد: امروز نیز چه در ایران اسلامی و چه در عراق و سوریه و لبنان و دیگر بلاد اسلامی این محرومان هستند که در صف اول مبارزه با دشمنان اسلام و دفاع از آن هستند.

وی انقلاب اسلامی را بعثت و طلوع دوباره خورشید اسلام خواند و افزود: امام راحل با تحقق انقلاب اسلامی اندیشه‌ای نبوی را محقق کردند و امروز نیز همان بیرق بر دوش رهبری عزیز انقلاب است.

سردار سلامی با بیان اینکه استکبار همچنان به ظلم و بی‌عدالتی و مقابله با هویت معنوی و کرامت انسانی می‌پردازد اضافه کرد: اسلام از اساس با چنین نظام ظالمانه‌ای مخالف است از این رو استکبار هر روز در صدد توطئه‌ای جدید برای مقابله با نظام برآمده از اسلام راستین است.

وی به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: سخنان جامع روز گذشته رهبری معظم انقلاب تصویر جامعی از دشمنان و تحرکات آنها به دست می‌دهد.

ملت ایران اجازه نداد تاریخ‌اش را بیگانگان بنویسند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کینه دشمنان از جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: ما در این 40 سال با وجود جنگ و دشمنی دشمن، تحریم‌های اقتصادی، هجمه‌های فرهنگی متعدد و فتنه‌های سخت و... به پیش رفته و بارها آنها را شکست داده‌ایم.

وی با بیان اینکه در دهه 5 استکبار در بسیاری از بلاد اسلامی از جمله ایران، مصر، عراق، یمن، حجاز و...حاکم بود گفت: با وقوع انقلاب اسلامی یکی از پایه‌های خیمه امریکا در منطقه که بر اساس دو پایه و ستون ایران و عربستان پی‌ریزی شده بود، فرو ریخت و ایران برای همیشه از سیطره امریکا رهایی یافت.

سردار اسلامی با بیان اینکه امریکا می‌دانست که نظام اسلامی به تدریج تمام تصرفات را از دست آنها خارج می‌کند گفت: از همین رو بود که همه دنیای استکبار بر علیه نهضت و نظام اسلامی متحد شدند.

وی ادامه داد: همه توطئه‌های دشمن از زدن بر طبل تجزیه‌طلبی و اقدام به کودتا تا جنگ و تحریم و تهاجمات فرهنگی و خصوصا فتنه‌های سیاسی و عملیات روانی بر این نقشه سیاسی استوار بود که ارتباطات ما را قطع و با فشار سیاسی و اقتصادی و... انقلاب ما را مهار کنند.

وی با بیان اینکه ملت ایران تاریخی سرشار از شکست برای امریکا رقم زد تصریح کرد: ملت ایران تاریخی سرشار از شکست را امریکا و دیگر دشمنان نوشت و اجازه نداد تا تاریخ کشورش به دست بیگانگان نوشته شود.

مردم بین مطالبات اقتصادی و دفاع از شکوه انقلاب تمایز قائل شدند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به حمایت‌های مردم از انظام در شرایط مختلف و از جمله در حوادث اخیر اشاره و اظهار کرد: مردم ایران به‌زیبایی بین مطالبات مادی و اقتصادی و دفاع از شکوه انقلاب تمایز قائل شدند.

وی ادامه داد: در وقایع اخیر با روشن‌تر شدن چهره واقعی دشمنان آنها که مطالبات به‌حق نیز داشتند به میدان دفاع از انقلاب اسلامی آمدند.

نبرد اخیر سخت‌ترین جنگ ما بود

سردار سلامی با بیان اینکه ما در نبردهای زیادی با دشمنان به پیروزی رسیدیم گفت: نبرد اخیر اما سخت‌ترین جنگ ما با دشمنان بود چرا که در این نبرد زنجیره‌ای از دشمنان را پاره کردیم.

وی به دخالت‌ کشورهای دیگر در وقایع اخیر اشاره و یادآور کرد: در این نبرد نه تنها امریکا که فرانسه، صهیونیست‌ها، عربستان سعودی و بسیاری از متحدان و وابستگان به استکبار در برابر نظام اسلامی شکست خوردند لذا در نبرد اخیر ما به کمک و همراهی مردم، زنجیره‌هایی از دشمنان را پاره کردیم

 جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مردم در وقایع اخیر به رسالت و وظیفه خود عمل کردند بیان کرد: دیروز نوبت مردم بود و با آمدن به میدان دفاع از نظام اسلامی به رسالت و وظیفه خود عمل کردند و لذا امروز نوبت ما مسوولان است .

وی با بیان اینکه مردم شایسته بهترین خدمت‌ها هستند افزود: لباس سپاه لباس حمایت و خدمت به مردم است لذا سپاه باید در خدمت به مردم پیشگام باشد.

این مقام ارشد نظامی با بیان اینکه باید به مشکلات مردم رسیدگی شود افزود: باید با خدمت بیشتر به مردم، قصورمان را جبران کنیم لذا توصیه من به همه مسوولان و خصوصا همکاران‌مان در سپاه این است که در خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها پیشرو و پیشگام باشند چرا که این مردم سزاوار خدمت‌اند.

وی با بیان اینکه دشمنان همچنان هستند و به دشمنی و مقابله با نظام می پردازند گفت: خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها نه تنها آرمان که اعتقاد و باور ما نیز هست لذا باید به میدان رفته و برای مرتفع کردن این مشکلات تلاش کنیم.


انتهای پیام