• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1890-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

خدمات‌دهی به ۴۳۱ بیمار خاص نیازمند در سمنان/ اجرای 14طرح بهداشتی-پیشگیرانه برای مددجویان استان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با اشاره به روند پرداخت هزینه‌های درمانی و بهداشتی باهدف ارتقای سلامت خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ طرح بهداشتی باهدف پیشگیری از بیماری در بین مددجویان این استان اجرا شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علی عرب، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۰۰ نفر از اقشار نیازمند و افراد تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات درمانی و بهداشتی این نهاد برخوردار می‌شوند افزود: ۱۴ طرح بهداشتی باهدف پیشگیری از بیماری و افزایش آگاهی برای مددجویان و ارتقای سلامت خانوارهای تحت حمایت استان سمنان در ۹ ماهه امسال اجرایی شده است.

وی یکی از مزیت‌های بیمه‌شدگان  کمیته امداد را «بیمه مکمل درمان» برشمرد و گفت: این خدمات در سرفصل‌های دریافت مابه‌التفاوت تعرفه، فرانشیز خدمات، هزینه‌های دارویی، خدمات دندانپزشکی، عصا، عینک، ویلچر به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ارائه می‌شود.

عرب در ادامه بیان کرد: یک میلیارد و ۱۶۸ میلیون تومان برای ارائه هشت هزار و ۷۲ خدمات ارائه‌شده در قالب «بیمه مکمل درمان» در ۹ ماهه سال جاری برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه ۴۳۱ مددجوی دارای بیماری خاص از حمایت این نهاد بهره‌مند می‌شوند بیان کرد: هم‌اکنون ۳۴ مرکز درمانی طرف قرارداد با کمیته امداد استان سمنان هستند که بیمه‌شدگان می‌توانند با رعایت سیستم ارجاع پزشک خانواده از خدمات این مراکز بهر ه مند شوند.

وی بابیان اینکه امروزه رعایت بهداشت و پیشگیری از بیماری‌ها یکی از شاخص‌های زیربنای توسعه و بهبود سلامت در خانواده‌ها است یادآور شد: کمیته امداد تلاش می‌کند با ارائه طرح‌های بهداشتی در سرفصل‌های غربالگری و آموزش به مددجویان تحت حمایت نسبت به کاهش هزینه‌های درمانی  و افزایش کیفیت خدمات درمانی گام  بردارد.


انتهای پیام