• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2992-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

استاندار سمنان:

آرامش مردم در اقتدار پلیس است نه اعمال قدرت

استاندار جدید سمنان از ایران به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان نام برد و گفت: آرامش واقعی مردم در گرو اقتدار پلیس است نه اعمال قدرت .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدشهاب‌الدین چاووشی در دیدار با فرمانده انتظامی استان ضمن تجلیل از نقش پلیس در ایجاد امنیت و آرامش اظهار کرد: سطح فعالیت و کار نیروی انتظامی در استان سمنان نسبت به گذشته تغییرات اساسی پیدا کرده است.

عالی‌ترین مقام اجرایی استان، پلیس را مظهر امنیت کشور دانست و اضافه کرد: آرامش واقعی مردم در گرو اقتدار پلیس است نه اعمال قدرت آن.

وی ضمن برشمردن دلایل موفقیت نیروی انتظامی استان در سطح کشور بر نقش فرماندهی و مدیریت مطلوب در راستای موفقیت سازمانی تاکید و تصریح کرد: یک فرمانده، رئیس یا یک مدیر اگر خوب تلاش کند، نیروهای تحت امر دکتر چاووشی نیز پا به پای او خواهند دوید اما چنانچه فرمانده و مدیر خود از انگیزه کافی برخوردار نباشد نیروهای وی نیز از انگیزه کافی برخوردار نخواهند بود.

استاندار سمنان از امنیت به‌عنوان یکی از مولفه‌های موثر در حیات بشر و عاملی در راستای نشاط و رونق اجتماعی، نام برد و  اضافه کرد: پلیس مظهر امنیت کشور است و لذا اگر می‌خواهیم مردم احساس آرامش کنند باید به اقتدار پلیس تکیه کنیم.

رئیس شورای تامین استان یادآور شد: اگر امنیت نباشد، هیچ فعالیتی در جامعه شکل نمی‌گیرد و در چنین شرایطی است که نباید انتظار جامعه‌ای پر نشاط و پر رونق را داشته باشیم.

چاووشی ضمن توصیه فرماندهی پلیس استان به برخورد محبت‌آمیز با نیروها، گفت: اگر توقع موفقیت و توفیق در امور را داریم، باید زیر مجموعه و زیر دستان‌مان را مورد توجه قرار داده و به نیازها و مطالبات آنان توجه کنیم.

استاندار سمنان با بیان اینکه همگان مطلع‌اند که جمهوری اسلامی ایران با زور و قدرت مطرح نشده افزود: این اقتدار و سربلندی ایران در جهان بوده که به درخشش نام ایران و بلند آوازه شدن انقلاب اسلامی انجامیده است.

وی ادامه داد: باید ضمن توجه به حفظ حرمت ذاتی انسان‌ها و تکریم مردم، سعی کنیم تا فرهنگ نگرش به پلیس و خدمات آن را به‌عنوان فرهنگی فراگیر و از طریق مراکز آموزشی به فرزندان‌مان آموزش دهیم تا اقتدار و درخشش این نیروی تلاش‌گر را حفظ همچنان حفظ کنیم.

استاندار جدید سمنان از سردار قاسمی به عنوان فرماندهی کاردان و موفق نام برد و خاطرنشان کرد: باید قدردان خدمات ناجا در استان سمنان باشیم.

سردار روح الامین قاسمی، فرمانده نیروی انتظامی استان نیز ضمن تبریک انتصاب دکتر سید شهاب الدین چاوشی به‌عنوان استاندار سمنان از حمایت مدیران ارشد و خصوصا استاندار سمنان از نیروی انتظامی تقدیر کرد.


انتهای پیام