• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2492-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

انتقاد کاتب از تضعیف نظام از سوی برخی تریبون داران

بهای برق،آب و گاز یک ریال هم اضافه نمی‌شود

نماینده گرمسار و آرادان در مجلس به انتقاد از آنچه تضعیف ارکان نظام از سوی برخی تریبون داران داخلی پرداخت و گفت: این تریبون داران با انتقادات خود به سست شدن ارکان انقلاب کمک می کنند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، غلامرضا کاتب در آیین تودیع و معارفه استانداران پیشین و جدید سمنان اظهار کرد: نمی شود که اگر من تریبونی در مجلس در اختیارم است از آن در جهت تخریب قوای سگانه کشور استفاده کنم.

وی نتیجه برخی بی اعتمادی ها را سخنان غیرمسئولانه این تریبون داران ارزیابی و تصریح کرد: چرا باید عده ای در داخل به بهانه برخی مشکلات اقتصادی زمینه ساز برخی ناامنی ها و آشوب ها شوند. چرا در داخل هر فردی تریبونی به دست می آورد به دلایل مختلف ارکان نظام را می زنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس به انتخابات گذشته و هجمه ها و تخریب های انجام گرفته در آن اشاره و خاطرنشان کرد: در زمان انتخابات همه همدیگر را دزد خواندیم بدون اینکه دلیلی برای اثبات آن داشته باشیم.

نماینده گرمسار و آرادان با بیان اینکه جناح‌های سیاسی نباید به تضعیف یکدیگر بپردازند گفت: تضعیف جریان های سیاسی داخل نظام به تضعیف انقلاب می انجامد انقلابی که برای حفظ آن خون های پاکی ریخته شده است.

وی ضمن تاکید بر لزوم تعامل قوای سه گانه افزود: قوای سه گانه باید در خدمت انقلاب و مردم باشند و اگر در جتی غیر از این حرکت کنند به آرمان های بلند امام راحل خیانت کردند.

کاتب با بیان اینکه مسوولان باید از همه ظرفیت های کشور فارغ از جناح بندی های سیاسی استفاده کنند ادامه داد: رشد و توسعه کشور در گرو استفاده از همه ظرفیت ها است.

عضو هیئت رئیسه مجلس دهم با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی در کشور اظهار کرد: اگر می خواهیم کشور پیشرف کند باید هزینه های کشور را کاهش دهیم.

وی با اشاره به خدمات زیادی که در چهار دهه اخیر انجام گرفته گفت: پیشرفت های کشور در دوران پس از انقلاب قابل مقایسه با قبل از آن نیست و باید این خدمات گفته شود.

کاتب به برخی از این تحولات اشاره و یادآور شد: تا پیش از انقلاب تنها 20 درصد از روستاییان از آب شرب سالم استفاده می کردند اما به برکت انقلاب اسلامی این رقم امروز به بالغ بر 90 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه نمایندگان مردم تصمیمی برخلاف مصالح مردم و کشور نمی گیرند گفت: براساس تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس در سال پیش رو، بهای برق،آب و گاز یک ریال هم اضافه نمی‌شود

نماینده گرمسار و آرادان افزایش قیمت کالاها را در حیطه وظایف هیات وزیران برشمرد و اضافه کرد: دولت با تدبیر و با شناخت کامل از فضای کشور و مسائل اقتصادی تصمیم گرفته و از تصمیمات چالش برانگیز اجتناب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نمایندگان اجرای قوانین را از خود آغاز می کنند یادآوری کرد: مجلس به هیچ عنوان در سال آتی حقوق نمایندگان را افزایش نخواهد داد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حقوق کارکنان در سال اینده نیز حدود 10 درصد افزایش می یابد بیان کرد: حقوق افراد و کارکنانی که حقوق بالای چهار میلیون دریافت می کنند افزایش نخواهد یافت.


انتهای پیام