• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2292-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

گزارش خباز از 25 ماه و 14روز استانداری در سمنان

دخالت در عزل و نصب‌ها را به صفر رساندم

استاندار پیشین سمنان با بیان اینکه به استقلال قوا و عدم دخالت در امور مربوط به دیگر دستگاه‌ها اعتقاد و باور راسخ دارم گفت: دخالت افراد غیرمسوول در عزل و نصب‌ها در استان را به صفر رساندم.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا خباز در آیین تودیع خود و معارفه استاندار جدید سمنان که با حضور وزیر کشور برگزار شد ضمن ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد 25 ماهه خود در استان سمنان اظهار کرد: بحث دخالت در عزل و نصب مدیران از جمله مباحثی بود که در بدو ورود من به استان مطرح می‌شود به طوری که سه بار این بحث در نشست ائمه‌جمعه استان مطرح شد لذا با توجه به اعتقاد عمیق به استقلال قوا و لزوم عدم دخالت افراد در نصب مدیران، و با توجه به حساسیت و رقابتی که بین شهرستان‌های استان در این زمینه بود، این مشکل را به طور کامل در استان مرتفع کردیم و همه عزل و نصب‌ها از طریق قانونی و با معرفی مسوولان مربوطه انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه نسبت به استقلال استانداری در امور مربوطه حساسیت داشتیم بیان کرد: همه انتصاب‌ها از مجرای قانونی و بدون پذیرش دخالت کسی انجام گرفت.

وی یکی از اقدامات دیگر خود در این استان را توجه به احزاب و تشکل‌های مردم‌نهاد برشمرد و ادامه داد: تا پیش از استانداری بنده تنها 8 مجوز فعالیت احزاب در استان صادر شده بود که این مجوزها در این 25ماهه به 20 مجوز افزایش یافته و خوشبختانه انشقاقی که در بین احزاب بود مرتفع و امروز در کنار هم به فعالیت حزبی و قانونی مشغولند ضمن اینکه در این مدت خانه احزاب استان نیز راه‌اندازی و فعال شد.

خباز به عملکرد خوب این استان در کارگروه تسهیل و رونق تولید اشاره کرد و گفت: سال گذشته 478 واحد تولیدی استان از 440 میلیارد تومان تسهیلات این بخش بهره‌مند شدند و استان سمنان در این طرح حائز رتبه اول کشور شد. امسال نیز تاکنون 275 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای استان پرداخت شده که امسال نیز رتبه نخست کشور را به دست آوردیم.

وی با بیان اینکه سمنان کمترین بیکاری را در کشور دارد گفت: قبلا استان سمنان در این شاخص رتبه سوم کشور را داشت که توانستیم آن را به جایگاه اول کشور ارتقا دهیم.

خباز با بیان اینکه در دو سال اخیر 517 واحد از تسهیلات رونق تولید بهره‌مند شدند افزود: به دلیل اهمیت این کارگروه بیش از 90 جلسه این کارگروه در این دوسال برگزار شده که شخصا در 88 جلسه آن حضور داشتم.

استاندار پیشین سمنان به برگزاری هشت همایش سرمایه‌گذاری داخلی در این استان اشاره و تصریح کرد: این همایش‌ها به انعقاد 7151 میلیارد تومان تفاهمنامه در استان انجامید که 42درصد آنها تاکنون در استان عملیاتی شده است.

وی به برگزاری نخستین همایش سرمایه‌گذاری خارجی توسط این استان اشاره کرد و افزود: در این همایش تفاهمنامه‌هایی به ارزش بیش از 6میلیارد یورو منعقد شد که سهم دیگر استان‌ها سه میلیارد و سهم سمنان به تنهایی سه میلیارد یور بوده است.

این نماینده ادوار مجلس از دکتر چاووشی استاندار جدید سمنان خواست پیگیر اجرایی شدن مابقی این تفاهمنامه‌ها در استان باشد.

وی به یکی از آخرین ارزیابی‌های وزارت کشور از استانداری‌ها اشاره کرد و گفت: استان سمنان از نظر شاخص اختصاصی در سال 94 و در سال ورود بنده به استان رتبه دهم را داشته که امسال به رتبه هفتم ارتقا یافته و در شاخص عمومی نیز در سال 94 رتبه پنجم را داشتیم که امسال به رتبه اول کشور ارتقاء یافتیم. ضمن اینکه در شاخص عمومی-اختصاصی نیز در ارزیابی وزارت کشور پیش از این رتبه سوم از آن سمنان بوده که امسال به رتبه دوم افزایش یافته است.

خباز رتبه اول استان در سلامت اداری در کشور را از دیگر افتخارات این استان برشمرد و ادامه داد: در آغاز استانداری بنده 197 سازمان مردم‌نهاد در استان فعال بوده که امروز به 250 تشکل افزایش یافتند.


انتهای پیام