• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-894-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

دبیر بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در گفت‌وگو باایسنا مطرح کرد:

قصه‌گویی، ابزاری ریشه‌دار برای تربیت کودکان ایرانی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان و دبیر اجرایی بخش منطقه ای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کشور از قصه‌گویی به عنوان یک ابزار موثر و ریشه‌دار در تربیت کودکان و نوجوانان نام برد.

مهدی جمال در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان با اشاره به برگزاری همایش منطقه‌ای قصه‌گویی که هم‌اکنون با حضور قصه‌گویانی از منطقه پنج کشور در سمنان در حال برگزاری است اظهار کرد: توجه به ظرفیت‌های تربیتی قصه‌گویی و دیگر قالب های ادبی و هنری می‌تواند در تربیت نسل آینده نقش مهمی ایفا کند.

وی توجه به قصه‌گویی را از سیاست‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برشمرد و افزود: کانون در همین راستا هر ساله جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی را در سه بخش شهرستانی، استانی و ملی و بین‌المللی برگزار می‌کند.

جمال با اشاره به نقش مهم قصه ها، لالایی‌ها ، شعر و افسانه ها و ...در یادگیری و خصوصا تعلیم و تربیت کودکان در ایران از دیرباز تاکنون، تصریح کرد: قصه‌گویی و نمایش‌های عروسکی به عنوان یک جریان ریشه‌دار فرهنگی می‌تواند به پیوند بیش از پیش کودکان و نوجوانان به گذشته تاریخی و عقیدتی ما کمک کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان از معرفی برگزیدگان این جشنواره منطقه‌ای به جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی که در بهمن‌ماه هر سال برگزار می‌شود خبر داد و اضافه کرد: در این جشنواره بخش‌های مختلفی پیش‌بینی شده که بخش‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، مربیان کانون، کودکان و نوجوانان، بخش قصه رضوی و...از جمله این بخش‌ها است.

جمال از برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حاشیه این جشنواره خبر داد و گفت: نشست تخصصی قصه‌گویی در دانشگاه فرهنگیان، کارگاه تخصصی قصه‌گویی با عنوان «بهره‌گیری از شأن نزول آیات در قصه‌گویی»، نشست تخصصی قصه‌گویی با عنوان «کارکرد قصه‌گویی در انتقال مفاهیم تربیتی و درسی» ویژه دانشجو معلمان، مربیان و کتابداران و...از برنامه‌های جنبی حوزه پنج بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی کشور در سمنان است.

به گزارش ایسنا-  قصه‌گویانی از استان‌های خراسان رضوی و شمالی، گلستان، سمنان در بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی منطقه پنج کشور حضور دارند.


انتهای پیام