• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4290-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

معاون هلال‌احمر استان سمنان به ایسنا خبرداد:

آمادگی سمنان برای اعزام تیم‌های واکنش سریع و تجهیزات پشتیبانی به‌مناطق زلزله‌زده

معاون هلال‌احمر استان سمنان از آمادگی تیم‌های امدادی این استان برای اعزام به مناطق زلزله‌زده غرب کشور خبر داد و گفت: همچنین برای ارسال تجهیزات پشتیبانی به این مناطق آمادگی وجود دارد.

علی یحیایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان بااعلام این خبر اظهار کرد: از شب گذشته دستور بارگیری یک سری اقلام پشتیبانی صادر و برای ارسال این تجهیزات آمادگی داریم اگرچه با توجه به وجود تجهیزات و امکانات متعدد در استان‌های معین و همجوار استان‌های زلزله‌زده بعید است نیازی به ارسال این امکانات به مناطق زلزله‌زده باشد.

وی از فراخوان و آماده‌باش تیم‌های واکنش سریع و امدادگران این استان خبر داد و افزود: امدادگران استان در صورت نیاز برای حضور در استان‌های غربی کشور آمادگی کامل دارند.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان با بیان اینکه خوشبختانه هلال‌احمر در استان‌های مختلف از امکانات بسیار خوبی برخوردار است تصریح کرد: جدا از خود استان‌های زلزله‌زده به نظر می‌رسد که استان‌های معین مناطق زلزله‌زده از ظرفیت لازم برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده برخوردارند و بعید است که نیاز به خدمات‌دهی دیگر استان‌ها باشد.

یحیایی در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص احتمال در خواست این استان‌ها برای اعزام نیروهای امدادی گفت: در مرحله اول امدادرسانی و در شرایط فعلی نیاز چندانی به اعزام اکیب‌های امدادی نیست اما از آنجا که در مرحله دوم و در صورت تشکیل ستاد ممکن است نیازی به حضور استان‌های غیرمعین باشد، امدادگران ما در آماده‌باش هستند و چنانچه نیازی باشد به سرعت به مناطق هدف اعزام می‌شوند.

وی یادآور شد: آمادگی امدادگران و بارگیری اقلام مورد نیاز در چنین مواردی از وظایف ذاتی هلال‌احمر است.


انتهای پیام