• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-1990-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

ماشین‌آلات کشاورزی استان سمنان شماره‌دار شدند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از آغاز طرح شماره‌گذاری ماشین‌های کشاورزی مستعمل در استان سمنان خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، لطف‌اله رضائی اظهار کرد: در حال حاضر طرح شماره گذاری تراکتورها و کمباین‌های مستعمل 13 تا 25 سال در استان سمنان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این طرح با کمک پلیس راهور و صنوف بخش کشاورزی در استان انجام می‌شود تصریح کرد: شماره گذاری 460 دستگاه تراکتور و کمباین در استان در حال انجام است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان به برخی از اهداف اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: این طرح به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت، اختصاص سوخت به این دستگاه‌ها و همچنین به دست آوردن آمار دقیق تراکتورها و کمباین‌های موجود استان در حال اجرا است.

وی یادآور شد: این طرح که دومین مرحله آن با شماره‌گذاری وسایل نقلیه مستعمل کشاورزی در حال انجام است با هدف ساماندهی وسایل نقلیه کشاورزی و همچنین بهره‌مندی کشاورزان از خدماتی مانند اسناد و مدارک معتبر، کارت سوخت و .. اجرایی شده است.

رضائی از اجرای طرح شماره‌گذاری تراکتورها و کمباین‌های مستعمل زیر 13 سال نیز خبر داد و گفت: تا کنون تعداد یک‌هزار و 54 دستگاه تراکتور و کمباین مستعمل زیر 13 سال شماره‌گذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: با شماره‌گذاری خودروهای مستعمل بخش کشاورزی برای این دستگاه‌ها سند صادر می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از دارندگان انواع وسیله نقلیه کشاورزی شامل تراکتور و کمباین مستعمل خواست تا برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین انجام امور شمارگذاری وسایل نقلیه خود به سازمان جهاد کشاورزی و در شهرستان‌ها نیز به ادارات جهاد کشاورزی مراجعه کنند.


انتهای پیام