• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-2491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور عمرانی استانداری سمنان عنوان کرد:

کوتاهی 3 دستگاه اجرایی در جذب اعتبارات امسال/ جذب یک‌سوم اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سمنان

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بر ضرورت جذب اعتبارات تخصیص یافته تملک دارایی سرمایه‌ای دستگاه های اجرایی این استان تاکید کرد و از عملکرد سه دستگاه اجرایی استان در جذب اعتبارات انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، منوچهر فخری در جلسه بررسی آخرین وضعیت جذب اعتبارات تخصیص یافته تملک دارایی سرمایه‌ای دستگاه های اجرایی استان از بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در بحث وضعیت جذب اعتبارات خبر داد و اظهار کرد: سه دستگاه اجرایی " آب و فاضلاب شهری استان، راه و شهرسازی استان و راه و شهرسازی شرق استان" در جذب اعتبارات امسال خود مشکلات عدیده داشتند.

این مقام مسوول، تلاش در جهت جذب حداکثری اعتبارات را وظیفه ذاتی مدیران دستگاه‌ها برشمرد و گفت: عدم جذب اعتبارات توسط دستگاه های اجرایی استان به هیچ عنوان پذیرفته نیست و در صورت کوتاهی در این ‌خصوص، با مدیر مربوطه برخورد جدی انجام ‌خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم تلاش مدیران این دستگاه‌ها در جذب 100درصد اعتبارات هشدار داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید همه توان خود را برای جذب اعتبارات تخصیص یافته به کار گیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان حجم اعتبارات تخصیص یافته به دستگاه‌های اجرایی این استان را بالغ بر 352 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: تا ابتدای خردادماه 98، مبلغ 108 میلیارد و 385 میلیون تومان این اعتبارات توسط دستگاه‌های اجرایی جذب شده است .

وی با بیان اینکه عدم تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات به هیچ عنوان از دستگاه‌های اجرایی استان پذیرفتنی نیست خاطرنشان کرد: زحمات زیادی برای تخیصیص این حجم از اعتبارات تخصیصی به استان کشیده شده لذا مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز باید با یک تلاش مضاعف، در راستای جذب ۱۰۰ درصدی این اعتبارات گام بردارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به عدم توفیق برخی دستگاه‌های اجرایی استان و از جمله آبفای شهری و ادارات کل راه و شهرسازی استان و کل مستقل راه و شهرسازی شرق استان تصریح کرد: سایر دستگاه‌های اجرایی استان نیز موظف شدند که به صورت ویژه پیگیر فرآیند جذب اعتبارات دستگاه خود شده و ظرف هفته آینده ضمن پیگیری جذب اعتبارات گزارش کاملی از اقدامات دستگاه خود در این بخش را به استانداری سمنان ارائه دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: