• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-897-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معضل لجن‌های اسیدی گرمسار یک‌بار برای همیشه حل می‌شود ؟

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان از برنامه‌ریزی استان سمنان برای تعیین‌تکلیف و ساماندهی وضعیت لجن‌های اسیدی تنها سایت این استان در سایت نورالدین گرمسار خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان،امیر عبدوس در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: لجن‌های اسیدی این سایت به‌صورت تا پیش از این ناقص مدیریت می‌شدند و از همین رو جلسه‌ای به‌منظور مدیریت بهتر این لجن‌های صنعتی با حضور معاون استاندار سمنان برگزار و پیشنهادهای محتلف برای مدیریت آنها مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این پسماندها مربوط به لجن‌های اسیدی واحدهای تصفیه روغن هستند افزود: در حال حاضر با توجه به مشکلات ناشی از تصفیه به روش اسیدی احداث هرگونه واحد تصفیه دوم جدید در غرب استان ممنوع شده و از این تاریخ به بعد هیچ‌گونه مجوزی در این ارتباط صادر نخواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان با اشاره به ضرورت مدیریت پسماند لجن‌های اسیدی موجود در سایت نورالدین گرمسار گفت: در همین ارتباط اخیرا فراخوانی در سطح کشور اعلان و پیشنهادهایی از سوی شرکت‌های فنی به استان ارائه شد که این پیشنهادات امروز مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفت.

وی از شناسایی تمام توان علمی، فنی، مالی و اجرایی واحدهای فعال در این حوزه از طریق این فراخوان ملی خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از اعلان فراخوان هفت متقاضی طرح‌های پیشنهادی خود را به استان ارائه دادند که امروز مناسب‌ترین طرح از نگاه کارشناسان شناسایی شد. ضمن اینکه یک طرح نیز به عنوان طرح جایگزین انتخاب شد تا در صورت عدم توافق با گزینه اول، کار به گزینه دوم واگذار شود.

عبدوس با بیان اینکه این شرکت موظف است لجن‌های اسیدی موجود در سایت نورالدین را منتقل و به محصول تبدیل کند ادامه داد: علاوه بر این پیشنهادی در خصوص مدیریت لجن‌های تولیدی جدید نیز داشتیم که مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که طرح پیشنهادی در یک بازه سه تا 6 ماهه به اجرا در بیاید تا مشکل لجن‌های اسیدی یک‌بار برای همیشه حل شود.

وی با بیان اینکه پیش از این یک شرکت کار بازیافت این لجن‌ها را عهده‌دار بوده گفت: متاسفانه این شرکت به صورت ناقص مبادرت به مدیریت لجن‌ها می‌کرد لذا تصمیم گرفتیم به منظور رفع مشکل با استفاده از توان فنی و سرمایه‌گذاری موجود در کشور این مشکل را حل کنیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: