• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-1691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت ۷۷درصدی سهم استان سمنان از تسهیلات رونق تولید امسال

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت ۷۷ درصدی سهم استان سمنان از تسهیلات رونق تولید امسال خبر داد و گفت: پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان سمنان از جهش بالا و رشد قابل قبولی برخوردار است و نسبت به هفته گذشته ۶.۷ درصد رشد داشته است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شرکت عقاب افشان برگزار شد با اعلام این خبر افزود: تا کنون بیش از هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۷۳۶ واحد تولیدی استان پرداخت شده است و طی ارزیابی هفتگی صورت گرفته از جهش بسیار خوبی برخوردار است بطوری‌که این میزان نسبت به پرداختی هفته گذشته ۶.۷ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به پرداخت بیش از ۷۷ درصد از سهم استان در تسهیلات رونق تولید ، افزود: از مجموع تسهیلات پرداخت شده به واحدهای تولیدی استان ۱۳۵ واحد به ارزش هفت هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۶۰۱ واحد به ارزش یک هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است .

وی ادامه داد: در جلسات کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه‌های تولیدی استان پرونده یک‌هزار و ۲۵۶ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات بررسی و به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال معرفی شدند.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اضافه کرد: پرونده ۲۵۶ واحد تولیدی متقاضی نیز جهت پرداخت تسهیلات به ارزش حدود ۹ هزار میلیارد ریال در حال بررسی و عقد قرارداد است .

اسودی با اشاره به دیگر دستور کار این نشست گفت: با تصمیم اعضای کارگروه با معرفی ۱۳ واحد تولیدی دیگر به بانکهای عامل جهت دریافت تسهیلات به رقم ۲۷۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۳ نفر موافقت شد .

  دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان همچنین از بررسی مشکلات ۷۷۶ واحد تولیدی مشکل‌دار در جلسات این کارگروه خبر داد و تصریح کرد: در آخرین دستور کار این نشست مشکلات بانکی ، مالیاتی و تامین اجتماعی پنج واحد تولیدی سرم سازی ایران ، ماشین افراز آریا ، سهند ثابت ، رستوران مروارید و تولیدی ناصر لشگر بررسی شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: