• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-1591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

"افزایش تولید باوجود کاهش سطح" ارمغان بردن تحقیقات به مزارع/ تحول در صادرات کشاورزی استان سمنان

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان از تحول در صادرات محصولات کشاورزی این استان در چهار-پنج سال اخیر خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، سیدحسن میرعماد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارزش صادرات محصولات کشاورزی این در یک سال اخیر از مرز 35 میلیون دلار گذشته است و این در حالی است که این رقم تا چهار-پنج سال پیش تقریبا صفر بوده است.

وی با اشاره به روند رو به رشد صادرات محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: میزان و ارزش صادرات کشاورزی استان در این پنج سال همواره روند رو به رشدی داشته به طوری که ارزش صادرات کشاورزی سمنان در مقایسه با سال قبل پنج میلیون دلار افزایش داشته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص سیاست کاهش سطح زیرکشت در این استان و وعده جبران آن از طریق افزایش بهره وری، از افزایش تولید محصولات مختلف زراعی، باغی و دامی و بهبود عملکرد در این استان خبر داد و افزود: نکته امیدبخش در افزایش محصولات کشاورزی این استان در این است که با وجود اینکه در این چند سال همواره سطح زیرکشت محصولات کشاورزی در استان کاهش یافته اما شاهد افزایش تولید در این بخش بودیم.

وی از افزایش عملکرد در واحد سطح در اراضی کشاورزی این استان خبر داد و گفت: فعالیت‌های آموزشی و ترویجی، اصلاح الگوی کشت، عرضه بذور اصلاح شده و از همه مهمتر با بردن کارهای تحقیقاتی به مزارع در این افزایش عملکرد نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای داشته است.

میرعماد از توجه ویژه به کشت گلخانه‌ای در این استان خبر داد و اضافه کرد: با توجه به کمبود منابع آبی در این استان، توسعه گلخانه‌ها از سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان جهادکشاورزی در استان است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان با ابراز خرسندی از رشد و افزایش ضریب مکانیزاسیون در بخش کشاورزی این استان پهناور گفت: ضریب مکانیزاسیون و ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی در استان به 2.1 رسیده که ضریب بالایی است.

وی از خرید 478 دستگاه ادوات کشاورزی از سوی بهره‌برداران این استان در یک سال گذشته خبر داد و گفت: هیچ محدودیتی برای اعطای تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان و دامداران استان نداریم و به هر میزان که تقاضا در استان وجود داشته باشد، آمادگی اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت نیز وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: