• یکشنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-1594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازدید بیش از 50 هزار گردشگر از جاذبه‌های قارّۀ کوچک در تعطیلات عید فطر

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: بیش از 50 هزار گردشگر در تعطیلات خردادماه سالجاری از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شهرستان شاهرود بازدید کردند .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حمیدرضا حسنی با اعلام این خبر افزود: در تعطیلات عید سعید فطر گردشگران از جنگل ابر و قطری، مجموعه تاریخی – فرهنگی بسطام، مجموعه تاریخی – فرهنگی شیخ ابوالحسن خرقانی، آبشار تنگه داستان مجن و جنگل اولنگ استقبال گسترده‌ای کردند .

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: در این ایام بیش از 500 نفر نیز از موزه‌های شاهرود بازدید کردند .

وی از شهرستان شاهرود به عنوان یکی از بزرگترین شهرستان‌های کشور نام برد و اضافه کرد: این شهرستان با اقلیم‌های متفاوت جغرافیایی، بزرگترین پناهگاه‌های حیات وحش و مناطق حفاظت شده را در خود جای داده و با احتساب مناطق شکار ممنوع موجود به قارّۀ کوچک و سرزمین پنج اقلیم مشهور است .

وی با اشاره به تنوع بالای طبیعت این شهرستان افزود: این تنوع اقلیمی به قدری آشکار است که کوتاه‌ترین فاصله کویر تا جنگل در این شهرستان قراردارد، به طوري كه با طیّ مسافت کوتاهی در حدود 45 كيلومتر از شاهرود به سمت شمال به جنگل‌های هیرکانی ابر با زیباترین چشم‌اندازهای زیبا که کهن‌ترین جنگل جهانهستند، می رسیم و با طيّ همين مسافت به سمت جنوب به کویر و زیبایی های منطقه چاه جام و در نهایت به طرود و نخلستان‌های آن می رسیم که مردم آن منطقه به شترداری اشتغال دارند.

حسنی تصریح کرد: این گوناگوني اقلیم درکنار تنوع اقوام و گروه‌های مختلف قومی و زبانی، ویژگی و قابلیت توسعه گردشگری را در این شهرستان رقم زده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود خاطرنشان کرد: شاهرود در صنعت گردشگری از جمله گردشگری عرفانی و طبیعی از قابلیت‌های منحصر بفردی برخورداراست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: