• شنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-2190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان به ایسنا خبر داد:

جمع‌آوری روزانه 12هزار مترمکعب فاضلاب در سمنان / بهره‌مندی 5 شهر استان از شبکه فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان از جمع آوری روزانه 11 هزار و 986 مترمکعب فاضلاب در شبانه روز در این استان خبر داد.

محمد طاهری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان با تشریح وضعیت طرح های فاضلاب در شهرهای استان سمنان اظهار کرد: حجم پساب جمع آوری شده در استان سمنان، سالانه حدود 4 میلیون و 370 هزار متر مکعب است، این میزان در کشور نزدیک به  130 میلیون متر مکعب در سال است.

وی جمعیت تحت پوشش تأسیسات فاضلاب شهری در استان سمنان را 161 هزار و 765 نفر، معادل 27.5 درصد جمعیت شهری این استان ذکر کرد و افزود: جمعیت تحت پوشش تأسیسات فاضلاب شهری در کشور حدود 30 میلیون نفر و معادل 50.8 درصد جمعیت شهری در کشور است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان ادامه داد: طول شبکه جمع آوری فاضلاب شهری در استان سمنان بالغ بر  534.5 کیلومتر است که این میزان در کشور بالغ بر 63 هزار و 500 کیلومتر است.

طاهری تعداد شهرهای دارای انشعاب فاضلاب در استان سمنان را 6 شهر عنوان کرد و گفت: تعداد کل مشترکین فاضلاب شهری در این استان پهناور نیز بالغ بر 63 هزار و 720 مشترک است.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر 5 واحد تصفیه خانه فاضلاب در استان سمنان در مدار بهره برداری قرار دارد، گفت: ظرفیت اسمی تصفیه خانه های فاضلاب شهری استان سمنان 37 هزار و 620 مترمکعب در شبانه روز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان اضافه کرد: ظرفیت اسمی تصفیه خانه های فاضلاب شهری در کشور 3 میلیون و 500 هزار متر مکعب در شبانه روز است که در این بین سهم استان سمنان 37 هزار و 620 مترمکعب در شبانه روز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: