• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-1094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نیاز جدی دانش‌آموزان به نشاط و شادی/ "ریشه‌کنی بی‌سوادی"امری شدنی در استان سمنان

استاندار سمنان بر ضرورت ریشه‌کنی بی‌سوادی در استان سمنان تاکید کرد و گفت: با توجه به تعداد کم بی‌سوادان در استان، این امر دور از دسترس نیست.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا آشناگر در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به سهمیه 2000نفری اعلامی به  آموزش و پرورش این استان اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و فرماندارن موظفند در این زمینه با آموزش و پرورش همکاری و در جهت ریشه‌کنی بی‌سوادی تلاش کنند.

وی با اشاره به اهمیت نشاط و شادی در مدارس استان خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان ما به شدت نیازمند ایجاد نشاط و شادی هستند و آموزش و پرورش باید برای پاسخگویی به این نیاز برنامه داشته باشد.

استاندار سمنان بر ضرورت توجه بیشتر به برنامه‌های فرهنگی و ورزشی تاکید و تصریح کرد: مسابقات ورزشی فرصتی را فراهم می کند تا دانش آموزان علاوه بر نشاط با هم تبادل تجربیات و داد و ستد فرهنگی نیز داشته باشند.

وی با تقدیر از میزبانی مسابقات دانش‌آموزان دختر کشور در استان گفت: مطمئن هستم که هم مسئولان و هم مردم شاهرود از تمامی بضاعت خود برای برگزاری مطلوب این مسابقات سراسری استفاده خواهند کرد

آشناگر با بیان اینکه مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان دختر کشور برای نخستین بار در استان برگزار می‌شود از مسوولان ذی‌ریط خواست همه تلاش کننده تا این اتفاق خوب به بهترین نحو در سطح استان و شهرستان شاهرود برگزار شود .‌

وی با تقدیر از رویکرد آموزش و پروررش استان دراحصاء ظرفیت‌های بودجه گفت: این تلاش، اتفاق خوب و مبارکی است و باید استمرار یابد .‌

استاندار سمنان با اظهار عملکرد آموزش و پرورش استان گفت: آموزش و پرورش استان هم در حوزه آموزشی و هم در بخش پرورشی تلاش‌های خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید از تمامی ظرفیت های موجود در راستای برگزاری این مسابقات استفاده کند افزود: انتظار می‌رود که دانشگاه صنعتی شاهرود ، شهرداری‌ها ، ورزش و جوانان استان ، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها مساعدت و همراهی لازم را در برگزاری این مسابقات کشوری داشته باشند.

محمد دستورانی مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به برخی برنامه‌های این اداره کل گفت: بزودی عملیات کلنگ زنی دانشگاه فرهنگیان در سمنان به زمین زده خواهد شد.

وی با اشاره به میزانی از مسابقات ملی دختران کشور افزود: مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان دختر کشور برای نخستین بار در استان سمنان و در شهرستان شاهرود در ۲۰ مرداد ماه برگزار خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به تصرف برخی املاک این اداره کل از سوی برخی نهادها در ادوار گذشته خاطرنشان کرد: بند ع تبصره ۹ قانون بودجه کشور صراحتا اعلام می کند که املاک آموزش و پرورش که در تصرف سایر ارگان‌هاست باید به مبدا اصلی خود بازگردد، در این خصوص درخواست داریم تا با نظر مساعد استاندار سمنان شاهد بازگشت این دارایی‌ها به آموزش و پرورش استان باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: