• یکشنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-1690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز عملیات اجرایی ۱۲۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از بلایای طبیعی در استان سمنان

آئین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ۱۲۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده شهری و روستایی استان سمنان با حضور سهرابی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ، فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استان و.. در امیرآباد دامغان برگزار شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا فلاحی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان در آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکونی اظهار کرد: در جریان بارش‌های امسال واحدهای مسکونی زیادی در مناطق شهری و روستایی استان دچار خسارت شد که این واحدهای مسکونی احداث و در اختیار صاحبان واحدهای آسیب‌دیده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سیل و بارش‌های ابتدایی سال به یک‌هزار و 248 واحد مسکونی شهری و روستایی استان خسارت وارد کرد افزود: در تلاش هستیم که هرچه سریع‌تر با احداث این واحدها، مشکل مسکن آسیب‌دیدگان را برطرف کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان ادامه داد: در جریان بارش‌های امسال حدود یک هزار و 250 واحد مسکونی در ۱۵ شهر و ۱۶۸ روستای استان سمنان دچار خسارت شد .

وی با اشاره به رانش زمین در روستای حسین‌آباد کالپوش گفت: بنیاد مسکن بعد از وقوع سیل و رانش زمین در مناطقی از استان و از جمله بخش کالپوس بلافاصله وارد میدان شد.

فلاحی از ارزیابی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده خبر داد و اضافه کرد: در مجموع بیش از 4000 واحد مسکونی شهری و روستایی در سطح استان مورد ارزیابی و کارشناسی قرار گرفت که بیش از 1200 واحد آن نیازمند احداث بود.

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت‌های ناشی از سیل و رانش در استان در شهرستان میامی و در روستای حسین آباد کالپوش بود افزود: بعد از میامی شهرستان دامغان نیز بیشترین خسارت را در سیلاب‌ها و بارش‌های اخیر داشت.

این مدیر مسوول با اشاره به لزوم جابه‌جایی روستای رانش‌دیده حسین آباد کالپوش خاطرنشان کرد: پس از اتمام کار کارشناسی و  جانمایی زمین برای احداث و ساخت و ساز جدید در روسای حسین‌آباد، عملیات عمرانی در این روستا آغاز می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: