• شنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دعوت معاون‌ استاندار برای سرمایه‌گذاری در بازار مسکن سمنان/ انبوه‌سازان پای کار بیایند

  معاون‌ هماهنگی امور ‌عمرانی استاندار سمنان از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بازار مسکن این استان دعوت کرد و گفت: انتظار می‌رود که انبوه‌سازان پای کار بیایند .

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، منوچهر فخری در آیین معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان سمنان اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان برای ایجاد رونق در ساخت و ساز باید از ظرفیت‌‌‌‌‌‌‌‌های انبوه‌سازان، فعالان بخش خصوصی، ظرفیت‌های ماده 5 و دیگر ظرفیت‌های قانونی استفاده و شرایط را برای رونق ساخت و ساز تسهیل کند .

وی با اشاره به معطل ماندن برخی پروژه‌های عمرانی استان افزود: انتظار می‌رود این اداره کل به تکمیل پروژه‌هایی همچون بیمارستان مهدیشهر و ندامتگاه‌های سمنان و دامغان که از مطالبات جدی مردم است سرعت ببخشد .

فخری با بیان اینکه تکمیل بیمارستان مهدیشهر از تعهدات امسال مدیریت استان است خاطرنشان کرد: باید هرچه سریع‌تر و ظرف دو سه ماه آینده با تکمیل زندان‌های سمنان و دامغان زمینه انتقال زندانیان به ندامتگاه‌های جدید فراهم شود .

وی با اشاره به تاریخی بودن زندان فعلی سمنان یادآوری کرد: ندامتگاه فعلی سمنان ‌نیز با واگذاری به شهرداری و میراث فرهنگی، می تواند به رونق گردشگری در شهرستان‌ سمنان و استان کمک کند .

معاون‌ هماهنگی امور ‌عمرانی استاندار سمنان با اشاره به اعتبار ۲۸‌ میلیارد تومانی به بیمارستان مهدیشهر افزود: استانداری بر ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر این پروژه تاکید دارد و این ‌پروژه باید تا‌ پایان امسال به بهره برداری برسد .

وی از راه و شهرسازی به عنوان یکی از ادارات کل حساس و مهم استان نام برد و افزود:اداره کل راه و شهرسازی در هر استان دارای اهمیت بسیار بالایی است  و یکی از شاخص‌های بسیار مهم  آن، اثربخشی و اثر پذیری بالای آن است .

معاون‌ هماهنگی امور ‌عمرانی استاندار سمنان با اشاره به گستردگی کار در این اداره کل اضافه کرد: در استان سمنان بالغ بر ۷۲۱ کیلومتر بزرگراه و آزادراه، ۳۴۹ کیلومتر راه اصلی و ۵۴۶ کیلومتر راه فرعی وجود دارد که‌ این‌ ظرفیت‌ها، وظیفه بسیار سنگین و خطیری را بر دوش راه و شهرسازی استان ‌قرار می‌دهد .

وی بر لزوم توجه ویژه به طرح بازآفرینی شهری تاکید و تصریح کرد: در طرح بازآفرینی شهری و همچنین ‌احیاء بافت فرسوده شهری، ظرفیت های ‌مالی بسیار خوبی پیش‌بینی شده که‌ مسئولان‌ این اداره کل باید به صورت ویژه در این‌حوزه کار کنند.

فخری یادآور شد: ۳۶ میلیارد تومان ‌اعتبار برای شهرهای استان در این‌ حوزه ‌اختصاص داده شده ‌که‌ تلاش می کنیم‌ با همکاری حوزه راه و شهرسازی،‌ با تخصیص این ‌اعتبار،‌ اقدامات ‌مطلوبی در استان‌ صورت‌ بگیرد .


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: