• سه شنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-297-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رفع تصرف از 44 هکتار از اراضی ملی در دامغان و سرخه

یک مدیر مسوول از رفع تصرف از حدود 44 هکتار از اراضی شهرستان‌های دامغان و سرخه خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حمیدرضا همتی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه از رفع تصرف و خلع ید 6 هزار و 900 متر مربع از اراضی ملی شده در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری خبر داد .

وی گفت: پس از نقشه برداری و جانمایی برای مامورین این اداره محرز شد که  این میزان از اراضی ملی شده، تحت تصرف یک بهره‌بردار معدن در منطقه افتر قرار گرفته است .

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه افزود : یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه با همکاری پاسگاه انتظامی افتر با حضور در منطقه نسبت به رفع تصرف و خلع ید اراضی ملی شده اقدام کرد.

همتی خاطرنشان کرد: مردم طبیعت‌دوست می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۵۰۴ ستاد خبری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی و … اطلاع‌رسانی کنند تا از ورود خسارت های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود

همچنین حیدریان مدیرکل منابع طبیعی استان از رفع تصرف از ۴۳ هکتار از اراضی ملی شهرستان دامغان خبر داد و گفت: این اراضی ملی با همکاری دستگاه قضایی در طول یک ساله 97رفع تصرف شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ادامه داد: علاوه بر این در دو ماهه نخست امسال نیز ۳۳ هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان دامغان با همراهی و همکاری خوب مسوولان قضایی این شهرستان رفع تصرف شده است .

وی کاربری این اراضی رفع تصرف شده را مرتعی اعلام و تصریح کرد: در همین ارتباط بیش از 20 نفر از متخلفین که به اراضی ملی دست‌اندازی کرده بودند دستگیر و به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: