• سه شنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش محصول گندمکاران‌سمنانی ارمغان بارندگی‌های امسال/ آرادان رکورددار تولید در واحد سطح

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به بارندگی خوب امسال پیش‌بینی کرد: امسال این استان شاهد افزایش برداشت محصول گندم خواهد بود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، لطف‌الله رضایی در جلسه هماهنگی خرید گندم سال ۹۸ که با حضور معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان در سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آرادان برگزار شد اظهار

وی با ابراز خرسندی از شرایط جوی امسال گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال میزان تولید گندم در این استان بسیار مطلوب باشد .

رضایی با اشاره به پتانسیل‌های شهرستان آرادان در بخش کشاورزی گفت: این شهرستان ۱۱ درصد سطح زیر کشت گندم استان را دارا بوده، ولی بیش از ۱۵ درصد تولید گندم استان را دارد .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه آرادان از نظر تولید در واحد سطح نیز در استان رکورددار است گفت: خوشبختانه استان سمنان ازنظر کیفیت گندم تولیدی استان ارتقاء داشته که این مهم یک موفقیت بزرگ برای استان سمنان است .

این مدیر مسوول از آمادگی استان سمنان برای خرید گندم مازاد کشاورزان خبر داد و تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم برای مباشرت خرید گندم با دستگاه‌های ذی‌ربط انجام‌شده و خرید در موعد مقرر انجام می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان گفت: امسال بیش از ۱۷ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان آرادانی خریداری می‌شود .

مراد خادم اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان انجام شده و امسال نیز مانند سال‌های گذشته گندم مازاد از گندمکاران خریداری می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: