• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-5094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بانوی ‌درواری و "شرح یک توانستن"

یک مددجوی دامغانی توانسته ظرف چند سال و با کمک تسهیلات اشتغالزایی ضمن خروج از چتر حمایتی این نهاد خود علاوه بر تالیف چند کتاب و راه‌اندازی یک انتشارات به ایجاد اشتغال در استان بپردازد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حسنیه از ناشران و نویسندگان دامغانی با بیان اینکه پدرم کارگر و مادرم خانه‌دار و ساکن روستای تویه دروار دامغان بودیم افزود: تصمیم گرفتم از محدود شدن در روستا و داشتن یک زندگی معمولی رها و رنگ تازه‌ای به زندگی خود بدهم.

وی از دستیابی به آرزوی دوران کودکی‌اش با پرداختن به کتاب و نوشتن خبر داد و گفت: خوشبختانه با حمایت‌های کمیته امداد شهرستان دامغان و دریافت مشاوره و تسهیلات اشتغال‌زایی علاوه بر راه‌اندازی انتشاراتی هم‌اکنون صاحب چندین عنوان کتاب هستم.

این بانوی کارآفرین دامغانی سرآغاز و آشنایی با کتاب و نویسندگی را از سال ۸۲ ، زمانی که دانشجوی رشته روان‌شناسی دانشگاه دامغان بود دانست و افزود: برای کمک‌هزینه تحصیلی به‌عنوان بازاریاب و فروشنده کتاب‌های چون رمان، دیوان اشعار کتاب‌های درسی در شهرستان‌های مختلف استان سمنان مشغول به کار شدم.

 این نخبه دامغانی از خواندن کتاب‌های متعدد و افزایش علاقه به نویسندگی در ایام تحصیل و چاپ مقاله‌های مختلف علمی، ادبی در هفته نامه‌های استان سمنان  و سه عنوان کتاب تا پایان سال ۸۷ خبر داد و گفت: در سال ۸۷ بعد از گذراندن دوره های فشرده «آموزش ناشران» با کسب رتبه برتر موفق به دریافت پروانه انتشارات شدم.

وی از سال‌ها پیگیری برای راه اندازی انتشاراتی و برخورد به درهای بسته اشاره کرد و گفت: در سال ۹۱ با دریافت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی اشتغال‌زایی کمیته امداد دفتر انتشارات خودم را در شهرستان دامغان راه‌اندازی کردم.

این بانوی اهل قلم دامغانی از فعالیت چندساله خود در شهرستان دامغان و نبود بازار مناسب برای انتشار و فروش کتاب اشاره کرد و گفت: اوایل سال ۹۳ در میدان فردوسی تهران یک فضای ده متری را برای محل کار اجاره کردم.

 حسنیه به حضور در نمایشگاه‌های مختلف کتاب شهر آفتاب، مصلی تهران تا شناخته شدن قلم و انتشاراتش اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ به‌عنوان یک ناشر برجسته در تهران معرفی و هم اکنون دفتر کاری با مساحت ۳۰ متر اجاره و در اختیار دارم.

 وی که هم‌اکنون برای 13 نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده از آمادگی خود برای همکاری با کمیته امداد و مشغول به کار کردن مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: