• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-793-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان:

خلاء تعهد در نظام آموزشی یک آفت جدی است

سرپرست امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان از آنچه خلاء تعهد در نظام آموزشی می خواند به عنوان یک آفت جدی در کشور نام برد که می تواند آثار سویی به همراه داشته باشد.

به گزارش ایسنا منطقه سمنان، دکتر حشمت الله عسگری در جلسه کارگروه آموزش و پژوهش استان اظهار کرد: مراکز علمی و پژوهشی باید توجه بیشتری به بخش های مهمی چون آموزش و اشتغال که از نیازهای کشور است داشته باشند.

وی از صنعت،کشاورزی،آب و گردشگری به عنوان محورهای مهم و استراتژیک توسعه در استان نام برد و با بیان اینکه محورهای توسعه استان باید به عنوان اولویت های مهم پژوهشی در دستور کار قرار گیرد افزود: یکی از مهمترین رسالت های کارگروه آموزش و پژوهش استان ، سوق دادن تحقیقات و پژوهش ها به سمت محورهای توسعه استان است.

وی بر لزوم توجه جدی به تحقیق و پژوهش در راستای هدفگذاری های کلان تاکید کرد و گفت: مسوولان امر نباید از این مهم غفلت کنند.

عسگری بر لزوم اصلاح رویکردها به پژوهش در این کارگروه تاکید کردو گفت: اقدامات و پژوهش ها در کارگروه باید منجر به  هدفمندی، بهبود تولید و رضایتمندی مردم شود که این مهم بار مسئولیت اعضا و دستگاه‌های اجرایی عضو این کارگروه را سنگین تر می کند .

سرپرست امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان بر ضرورت تقویت مراکز دانش بنیان و پارک های علم وفناوری در استان تاکید کرد و  افزود: برنامه ریزی ها و جهت دهی ها باید به سمت و سویی باشد که مراکز علمی استان به محل رفت وآمد واحدهای تولیدی تبدیل شود تا بتوان خلا مسایل تئوری و عملی را در جامعه  از بین برد.

وی از آنچه خلاء تعهد در نظام آموزشی می خواند به عنوان یک آفت جدی در کشور نام برد و اظهار کرد: باید در نشست ها و جلسات استانی علاوه بر جلب مشارکت کارشناسان و نخبگان از بدنه تخصصی و کارشناسی موجود در دستگاه های استان بهره گرفت.

دکتر عسگری خواستار مشارکت بیشتر و فعالانه تر پارک های فناوری و مراکز علمی –پژوهشی استان در جشنواره ها و نمایشگاه های برگزار شده در استان شد و گفت: با تقویت شورای راهبردی پارک های فناوری می توان گام های بلندتری در راستای تحقق اهداف آموزش و پژوهش استان برداشت.

این عضو ارشد کارگروه آموزش و پژوهش استان با اشاره به ظرفیت های این استان در حوزه اشتغال خاطرنشان کرد: فضای استان یک فضای مناسب برای ایجاد اشتغال است .

وی نقش دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی در این راستا را مهم ارزیابی و بیان کرد: باید زمینه تعامل بیشتر با دانشگاه ها در محیط های کارآفرینی استان نیز فراهم شود تا با بهره گیری از ظرفیت مراکز دانشگاهی به نتایج و دستاوردهای بیشتری دست بیابیم.

سرپرست امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با انتقاد از عدم تناسب و همخوانی آمار مراکز دانش بنیان با تعدد و ظرفیت های دانشجویی در این استان دانشگاهی تصریح کرد: انتظار می رود که مراکز دانشگاهی استان با ارایه طرح ها و ایده های کارآفرینانه بیشتر به حوزه اشتغال و تولید ورود کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: