• یکشنبه ۱ دی ماه، ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9210-393-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضویت استاد دانشگاه سمنان در هيأت مديره انجمن زبان و ادبیات عربی ایران

در انتخابات مجمع عمومی انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی که در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار شد ، دکتر علی ضیغمی از اعضای هیات علمی گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه سمنان به عنوان عضو هیأت مدیره انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی کشور انتخاب شد.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه سمنان، دکتر علی ضیغمی استاد یار دانشگاه سمنان و متخصص مهارت های زبانی، ترجمه، رسانه، بیداری اسلامی، صرف و نهج البلاغه است .
همچنین دکتر ضیغمی تا پایان مهرماه امسال موفق به چاپ چندین مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی به زبان عربی ، تالیف چندین کتاب ، داوری چندین مقاله علمی پژوهشی در مجلات مختلف عربی کشور و مدیریت سه سایت داخلی و خارجی شده است .
معاونت گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه و تالیف سوالات آزمون مترجمی وزارت امور خارجه از دیگر سوابق کاری دکتر ضیغمی است .
همچنین دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران در این مجمع به اهمیت انجمن های علمی و نقش آنها در تولیدات علمی و مدیریت علمی کشور اشاره و خواستار ایجاد اتحادیه هایی علمی از چندین انجمن در داخل و خارج از کشور شد.
دکتر مرتضی براری ، انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی را یکی از انجمن های موفق دانست و گفت : مجله ی علمی پژوهشی آن جزء معدود مجلاتی است که به موقع منتشر می شود.

گفتنی است:گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه سمنان در مهر ماه سال 1375 در دانشکده علوم انسانی تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: